O Nas

Firma Movincar Polska powstała w wyniku outsourcingu transportu wewnętrznego w Fiat Auto Poland w 1998 roku. Od tej pory Movincar Polska jako niezależna Spółka rozpoczęła swoją działalność zarówno w zakresie ścisłej współpracy z Fiat Auto Poland jak i podmiotami powstałymi w wyniku dalszej tercjalizacji oraz podjęła współpracę z szeregiem innych firm na terenie Polski.
Od kilku lat jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na terenie południowej Polski francuskiego producenta wózków widłowych - firmy MANITOU (www.manitou.com). Dzięki strategicznemu sojuszowi ze znanym producentem dostaliśmy dostęp do nowoczesnych rozwiązań oraz produktów, przez co staliśmy się jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku.
Movincar Polska Sp. z o.o. poprzez systematyczny rozwój jest obecnie jedną z największych firm w branży wózków widłowych na terenie południowej Polski. Wynajmujemy i serwisujemy ponad 700 szt. wózków różnych firm na południu Polski. Posiadamy swoje oddziały w Bielsku-Białej, Skoczowie, Tychach oraz w Płocku. Zatrudniamy 46 mechaników i elektromechaników z wieloletnim doświadczeniem w branży.
Dysponujemy 10 samochodami serwisowymi, oferujemy mobilny serwis do pełnej dyspozycji Klienta w godzinach od 6:00 - 18:00 w dni robocze.
Posiadamy stosowne uprawnienia (zaświadczenia) kwalifikacyjne wydane przez Urząd Dozoru Technicznego do przeprowadzenia remontów i modernizacji środków transportu.
Specjalnością firmy jest Outsourcing i kompleksowa obsługa bazy wózków widłowych na terenie dużych zakładów produkcyjnych, a wprowadzane przez Movincar rozwiązania pozwalają na redukcję kosztów w przedmiotowym zakresie.
Potencjał firmy to przede wszystkim doświadczenie i profesjonalizm techników od 25 lat naprawiających wózki widłowe i inne środki transportu wewnętrznego.
Wszystkie warsztaty znajdują się w przestronnych halach naprawczych z suwnicami, kanałami roboczymi, podnośnikami oraz kompletnym zapleczem socjalnym.
Stanowiska pracy zaopatrzone są w bogate wyposażenie i oprzyrządowanie specjalistyczne m.in. do szlifowania zaworów, sprawdzania ciśnień pomp hydraulicznych, remontów kapitalnych silników, stanowiska do kontroli i regeneracji chłodnic, do sprawdzania rozruszników i alternatorów, do spawania elektrycznego i gazowego, do demontażu i montażu opon, itd.